Отель SHINE в Одессе
+38 (050) 490 22 88

Одеса – одне з найколоритніших міст країни. Ваш відпочинок в Одесі сам по собі - пам'ятка, але обов'язково варто відвідати знамениті Привоз і Дерибасівську, Одеський Театр опери та балету (другий за красою в Європі) та Потьомкінські сходи (найбільша в країні), пам'ятники "Пояси Слави" на рубежах оборони Одеси. , госпіталь, Приморський бульвар і Півкруглу площу (1826-1829р.) з пам'ятником Рішельє, Палаци Воронцова, Наришкіної та Потоцького, Успенський монастир (1824 р.) та Духовну семінарію, Стару біржу, Одеський Морський Порт (найбільший т. д. Не менший інтерес викликають чарівні вулиці Пушкінська, Рішельєвська, Ланжеронівська, знаменита Молдаванка, унікальний комплекс підземних виробок ("одеське метро"), руїни турецької фортеці в парку Тараса Шевченка, церква Св. Марії Магдалини, а також першокласні музеї - (Найбагатша колекція єгипетських, скіфських та античних старожитностей), Художній, Музей морського флоту, Літературний, Музей західного та східного мистецтва, Історико-краєзнавчий, літературно-меморіальний музей А. С. Пушкіна та інші. А одеські лимани з лікувальними грязями використовуються як курорти аж з 1829 р. (Аркадія, Лузанівка та ін.).

Потьомкінські сходи

потёмкинская лестница в Одессе

В Одесі знаходяться знамениті Потьомкінські сходи, що мають 192 сходинки. Найсвітліший князь Воронцов подарував своїй дружині Єлизаветі сходи і коштувала вона місту 800 тис. рублів. За радянських часів сходи були перейменовані на згадку про повстання на броненосці «Потьомкін» у 1905 році (до революції називалася Рішельєвською - тому що біля її початку стоїть пам'ятник графу (дюку) Де Рішельє - засновнику міста). Будівництво цих гігантських сходів було розпочато у 1837 році та закінчено у 1841 році. Автором проекту був архітектор Ф. Боффо, котрий ретельно розробив пропорції споруди.

Приїхавши в порт і піднявшись Потьомкінськими сходами, ви вийдете на Приморський бульвар — найкрасивіший у місті. Звідси добре видно панораму порту. Вздовж усього бульвару тягнуться чудові архітектурні ансамблі, тут же, біля однієї з найкрасивіших будівель Одеси, височить пам'ятник великому російському поетові Олександру Сергійовичу Пушкіну.

Приморський бульвар та Дерибасівська

Приморський бульвар - улюблене місце прогулянок мешканців міста та гостей. Великий масив займає Центральний парк культури та відпочинку ім. Т. Г. Шевченка. У парку споруджено пам'ятник Невідомому матросу. Вогонь, що вічно горить, біля його підніжжя нагадує людям про великий подвиг захисників Одеси.

Не меншою пам'яткою міста Одеса є головна вулиця міста Дерибасівська, названа так на честь першого мера міста Осипа Дерибаса, і Грецька площа, що примикає до неї. В даний час більша частина вулиці і площа є пішохідними і разом з Міським Садом, що примикає до неї, є одним з найулюбленіших місць для відпочинку та прогулянок жителів та гостей міста.

Численні готелі Одеси, ресторани, бари, магазини та клуби. Життя на цій вулиці рідко «завмирає» навіть уночі. Також Міськсад традиційно був місцем зустрічі та виставки-продажу одеських художників, такою собі «арт-галереєю», функціональність якої тепер виконує Соборна площа (Соборка).

Державний академічний театр опери та балету

Государственный академический театр оперы и балета

Чільне місце у культурному житті міста та країни займає Державний академічний театр опери та балету. Його будівля, побудована в 1884—1887 роках, є однією з найчудовіших у Європі архітектурних споруд. Його портал прикрашений скульптурними групами, що алегорично зображають муз — покровительок театру, музики, танцю, комедії та трагедії. Відвідування цього театру залишає незабутнє враження. Театр відомий своєю історією. У ньому бували видатні письменники та композитори, на його сцені виступали великі співаки Шаляпін, Карузо, Собінов. Також Одеса має в своєму розпорядженні театри Музичної Комедії, Російський драматичний театр ім. Іванова, Українським театром, Філармонією та іншими.

Якщо Ви вирішили провести відпочинок в Одесі 2013, то рекомендуємо (ну, а якщо Ви в ній живете, то неодмінно) побувати в музеях: Археологічному, Західному та Східному мистецтві, Літературному, Військово-Морському, Художньому, Одеському музеї О.С. Пушкіна, Одеському музеї нумізматики та інших.